Sektörler

Sektörler

Kalibre Holding, 40 yılı aşkın tecrübesi ile kalite ve teslim süresi açısından müşteri beklentilerini hatasız karşılayabilmek için en iyi inovasyonu kullanıp, adil maliyetlendirmeyi ve en yüksek kaliteyi sunarak otomotiv başta olmak üzere çeşitli sektörler için katma değerli üretim yapmaya özen gösterilmektedir.

Ürettiğimiz boruların kullanıldığı sektörler:

Otomotiv ve yan sanayi  |   İnşaat ve yapı  |  Beyaz eşya  |  Mobilya  |  Tekstil  |  Makine ve enerji sektörleri

Dikişli Hassas Çelik Borular

Kalibre Boru, çok sıkı dış çap ve özel kalınlık toleransları sağlayan çok çeşitli çelik kaliteleri ile EN 10305-3 standartlarına uygun dikişli hassas çelik borular üretmektedir. Gelişmiş üretim olanakları ve son teknoloji kaynak hatları sayesinde farklı dış çap ve et kalınlığı kombinasyonlarında en iyi kaynak kalitesini elde edilmektedir.

Dikişli ve Dikişsiz Soğuk Çekim Borular

Çelik borularda çok hassas toleransların sağlanması, yüzey kalitesinin yükseltilmesi ve şekillendirme özelliklerinin kazandırılması amacıyla borulara soğuk çekim prosesi uygulanır.

Kalibre Boru, entegre üretim makineleri ile hem kaynaklı hem de dikişsiz soğuk çekilmiş borular üretmektedir.

Özel Şekillendirilmiş Borular

Müşteri teknik özelliklerine uygun olarak boy kesimi, iç veya dış pah kırma, çapak alma, delma, lazerle kesme, pres, büküm ve özel yüzey kaplama gibi işlemlerde müşteri ihtiyaçlarına uygun kesilmiş borular hazırlanmaktadır. Kalibre Boru bu işlemleri kendi bünyesinde istatistiksel sürek kontrolleri, ölçüm teknikleri, hata önleme ve çeşitli kontrol yöntemleri uygulayarak yapmaktadır.

Özel Şekilli Profiller

Kalibre Boru, boru konusundaki 40 yılı aşkın  bilgisi  ile uluslararası kabul görmüş standartlarda profilleri de başarıyla üretmektedir. Yeni teknolojik gelişmelerin kullanımı ile elde edilen üstün kaynak kalitesi, müşterilerimize profillerimizi daha sonraki işlemlerde (bükme, kesme, kaynak vb.) rahatlıkla kullanma şansı vermektedir.

Alüminyum Boru ve Profiller

Alüminyum metal olarak  hafif ve kolay işlenebilir olmasından dolayı günlük hayatımızda otomotiv dahil pek çok alanında kullanılmaktadır. Kalibre Alüminyum entegre üretim hatlarında  profil ve işlenmiş parçalarda tasarım desteği, müşteri odaklı proje yönetimi ve zamanında teslimat ile hizmet vermektedir.